среда, 05. новембар 2014.

Оснивање


Након дужих припрема, које су започеле на дан Светог апостола и јеванђелисте Луке (31. октобра) 2001. године, Центар је, уз благослов Епископа нишког Иринеја, формиран 28. фебруара 2002. године. Присутно је било 17 оснивача. За управника Центра изабран је др Драгиша Бојовић, за заменика Миша Ракоција, а за секретара мр Владимир Цветковић. У Управу су изабрани и мр Бранко Горгиев и Ивица Живковић. Надзорни одбор сачињавају протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић (председник), др Ненад Живановић и Гордана Грбеша.
Центар за црквене студије је регистрован 5. априла 2002. године у Савезном министарству правде.

Нема коментара:

Постави коментар